Naše vláknové nanovýrobky překvapily v USA

Nové české vláknové  nanovýrobky představily přední  naše nanotechnologické firmy na dvou   konferencích  v New Yorku a v Bostonu, které se konaly  25. a 27. října 2016. Prezentace se zúčastnili zástupci  firem Contipro, IQ Structures, Nafigate, nanoSPACE, klastru Nanoprogress a výzkumného centra CEITEC.
 Nanovlákno je česká specialita,  technologii Nanospider  vypracoval tým Technické univerzity v Liberci pod vedením Oldřicha Jirsáka; od roku 2005 ji  prodává  česká firma Elmarco.
 

 

 

  Už dnes si lidé mohou u ní  koupit speciální antialergické lůžkoviny s nanotkaninou, které dosahují 100 % účinnosti v boji proti roztočům a alergenům. Nanotkaninu ale nalezneme i v masce, která dokáže v kombinaci s kyselinou hyaluronovou bezbolestně odstranit až 70 % vrásek. Nejen lidskou pokožku dokáží čeští nanotechnologové opravit, v nanotechnologickém klastru Nanoprogress umí už dnes pomocí nanovláken opravit kost do podoby nerozeznatelné od zdravé. Pomocí nanovláken dopravených do poškozené kostní tkáně proběhne osifikace, která opraví kost.

NEJČTENĚJŠÍ