Vláda schválila zřízení tří nových průmyslových zón

foto: čtk                        

  Česko bude mít tři nové průmyslové zóny. Jejich zřízení schválila vláda, poskytnou místo desítkách firem. Více než desítka podniků najde svoje místo v plánované nové průmyslové zóně ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Město nyní bude muset sehnat 25 procent z celkových nákladů, které se vyšplhají na 269 milionů korun. Zbytek pokryje státní dotace, řekl místostarosta Veselí nad Moravou Petr Kolář.
   Zóna bude hotová patrně v roce 2022 a přinese přes 300 nových pracovních míst. Určená je pro 11 až 13 firem střední velikosti."Je to vynikající zpráva jak pro město, tak pro region, dopad na zaměstnance, tak pracovní síly," uvedl k dnešnímu rozhodnutí vlády Kolář. Podle něj radnice bude muset ještě překonat řadu problémů a zejména dokončit výkupy pozemků pro zónu o velikosti 31 hektarů. Dalším problémem bude zajistit dopravní obslužnost areálu, hlavně vzhledem problémovému viaduktu pod železniční tratí, který je v blízkosti plánované zóny.
  Veselí leží v těsném sousedství Zlínského kraje. Žije v něm asi 11 500 lidí. Město ročně hospodaří s rozpočtem kolem 200 milionů korun. Kromě Veselí by měly nové průmyslové zóny se státní podporou vzniknout v letech 2017 až 2022 u Chebu a v Moravských Budějovicích.
  ČTK ( 9.1.2017)

NEJČTENĚJŠÍ