Úspěšná tradiční konference v centru Prahy

REFRA PRAGUE 2017
   Na přelomu května a června proběhla v Praze v kongresovém sále ČSVT na Novotného lávce v pořadí již 19. mezinárodní konference o žárovzdorných materiálech: „REFRA Prague 2017“.  Aby bylo možno věnovat více času odbornému i společenskému programu, bylo po zkušenostech z minulých let trvání konference rozšířeno na celkově 2 plné dny. Tento časový prostor byl vyplněn 35 přednáškami význačných odborníků  z celého světa a zajímavým společenským programem.
 

 

   Mezinárodní  význam konference zvýraznila aktivní  účast prezidenta Evropské keramické společnosti ECERS a předsedy Slovenské akademie věd profesora Šajgalíka, mezi další klíčové přednášející třeba uvést profesora Anezirise (TU Bergakademie Freiberg), Dr. Raethera (Frauenhofer Center for High Temperature Materials and Design HTL), Dr. Wöhrmeyera (KERNEOS), Ing. Rimpela (Institut für Ziegelforschung Essen), doc. Vadásze a doc. Sučika (oba TU Košice) a ing.Dvořáka (PD Refractories ).
 

 


 Evropský ráz setkání  potvrdili svými přednáškami  zástupci předních světových firem ALMATIS, H.Lingl Anlagenbau, Höganäs BJUF AB,  Imerys, Nabaltec, Rath a Tata Steel; celý průběh konference sledovali  zástupci předních světových odborných časopisů Refractories Worldforum , CFI Ceramic Forum International a ZI International..
   Úspěšnou novinkou společenského programu akce byl společenský večer spojený s  plavbou po Vltavě s krásným a netradičním výhledem na Prahu, která zejména  zahraniční účastníky této konference příjemně překvapila.
 

 


  Speciální poděkování patří firmě PD-Refractories CZ a TU Bergakademie Freiberg, které zajišťují vysokou účast mladých odborníků,  firmě Fireclay (generální sponzor), časopisům REFRACTORIES Worldforum a ZI International za mediální pokrytí .  
   

 

 
Závěrem mi dovolte poděkovat všem  přednášejícím a účastníkům a vyjádřit přesvědčení, že se brzy setkáme na dalším ročníku naší oblíbené konference.
                          

Dr. Ing. Michal Přibyl 
předseda Silikátové společnosti České republiky, z.s.
 

 
 

NEJČTENĚJŠÍ