Přihlásit se

Přihlásit se

Jméno *
Heslo *
Zapamatuj si

CzechTrade chce vývozcům více otevřít dveře na britský či indický trh

  Velká Británie zůstává přes Brexit jedním z nejvýznamnějších obchodních partnerů České republiky. Jaké příležitosti tuzemským exportérům nabízí, prozrazuje vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Londýně Martin Macourek. Nové atraktivní trhy v jihovýchodní Asii přibližuje vedoucí indické kanceláře CzechTrade v Mumbaí Tomáš Rousek.
 
 


Martin Macourek se stejně jako vedoucí zahraniční kanceláře
CzechTrade v indické Bombaji Tomáš Rousek a generální ředitel
agentury Radomil Doležal zúčastnili 13. prosince v Praze
neformálního setkání s novináři.

  Shrnuli činnost CzechTrade i jednotlivých zahraničních zastoupení v roce 2017 a představili novinky a plány pro rok 2018.
„Exportně nejzajímavějšími průmyslovými obory v Británii zůstávají automobilový a letecký průmysl, strojírenské inovace, obnovitelná energetika, design a české sklo, a dále pivovarnictví či obchodní řetězce,“ vypočítal Martin Macourek.
V té souvislosti jmenoval řadu úspěšných vývozců, kteří už se za kanálem La Manche etablovali – Rubena, Gumotex, Strojmetal, Atek, ATG, VUES Brno, Evektor, Spolchemie, Fitcraft, Hydrohrom, Clartés, Astera, Preciosa, pivovary Primátor, Bernard či Lobkowicz. Ti všichni (i mnozí další) dobyli britský trh s českou kvalitou.
  Británie je pro tuzemské firmy také branou do okolních zemí. Macourek připomněl, že prostřednictvím CzechTrade Londýn se například české pivo Herold stalo integrální součástí portfolia slavného pivovaru O´Hara´s Brewery.
  V příštím roce plánuje CzechTrade řadu aktivit, které mají pomoci proniknout na tamní trh dalším tuzemským dodavatelům. V lednu a v únoru jsou v plánu dvě dodavatelská fóra – britští partneři hledají pro spolupráci české firmy z oblastí automobilový průmysl a stavební technika.
  V březnu se mohou čeští vývozci pod záštitou CzechTrade zúčastnit veletrhu Hotelympia, kde bude prezentováno vybavení hotelů. Další jarní a podzimní veletrhy jako například All Energy, Subcon a Advanced Engineering dají příležitost českým energetikům a strojařům a strojírenským inovacím. Za celý rok jde celkem o 13 výstav, incomingových misí či networkingových akcí, které se v Británii nebo Irsku konají.
Novou atraktivní destinací pro české firmy se stává jihovýchodní Asie. Vůbec nejpřitažlivější zemí v regionu je pro tuzemské exportéry Indie.
 
 


Vedoucí zahraničníkanceláře CzechTrade v Mumbaí Tomáš Rousek
připomněl některé letošní úspěchy a zmínil i budoucí
perspektivy vývozu na druhý nejlidnatější trh světa.


V roce 2017 se podařilo agentuře CzechTrade ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků (AMSP ČR) rozjet podnikatelský inkubátor v Bengalúru pro české podniky a zejména start-upy, které se chtějí prosadit na indickém trhu.
„Zahraniční kanceláře CzechTrade v Indii zajistí v roce 2018 obchodní misi do indických automobilek, mimo jiné též za nákupčími firmy Tata Motors, jež je vlastníkem Landroveru a Jaguaru. Mise proběhne ve dnech 14. – 19. 5. 2018 a čeští obchodníci budou mít možnost potkat se s nákupčími největších indických výrobců automobilů v Puné a Bengalúru,“ prozradil Tomáš Rousek.
  Inspirací jsou úspěšné „Sourcing Days“, organizované zahraniční kanceláří v Londýně, při kterých britští zástupci automobilek Jaguar a LandRover hledali české výrobce autodílů. Tuzemské firmy se mohou se stejným artiklem prosadit i v Indii.
  Čeští vývozci by díky agentuře mohli posílit své pozice také v Thajsku. Thajsko je druhou největší ekonomikou v jihovýchodní Asii se stabilním makroekonomickým prostředím, rozvinutou infrastrukturou a rozsáhlou průmyslovou základnou. Poptávka je zde především po špičkových stojích a moderních technologiích. CzechTrade zde poskytne českým firmám nejenindividuální služby a poradenství ale i plnou podporu při organizování veletrhů a obchodních misí.
   Další zajímavou obchodní destinací v regionu je Indonésie, kde českým exportérům nabízí pomocnou ruku ZK CzechTrade Jakarta. Ta obecně indikuje zájem o zdravotnické přístroje a zařízení špičkové kvality či speciálních vlastností nebo v léčbě rakoviny, energetické firmy pro solární systémy a výrobce baterií pro ukládání elektrické energie, zemědělské stroje a zařízení pro zpracování potravin.
V případě zájmu českých firem se plánuje realizovat společný stánek a prezentace českých firem na farmaceutickém veletrhu „CPhI“, konaném koncem března2018.
Zdroj: BusinessInfo.cz (prosinec 2017)

Spolupracujeme

Jsme členy

Počet návštěvníků

0.png5.png7.png1.png5.png2.png6.png

Kalendář

24.04.2019 - 26.04.2019
20.REFRA Prague
Prague/CZ
22.05.2019 - 23.05.2019
20.Global FutureCem Conference on CO2 reduction
Brussels/BE
25.06.2019 - 29.06.2019
Gifa-Metec-Thermprocess-Newcast
Duesseldorf/DE
17.09.2019 - 18.09.2019
Glassman Europe 2019
Lyon/FR
13.10.2019 - 16.10.2019
16.Congress UNITECR 2019
Yokohama/JP